Hogyan kezdj el idén tanulni?
A BTS sorozat utolsó előtti cikkeként írtam nektek néhány hasznos tippet arról, hogyan lenne érdemes hozzákezdeni idén a tanuláshoz. Ha még nem próbáltál ki semmilyen tanulási tippet/trükköt, akkor ezt mindenképpen próbáld ki, elképesztő, hogy néhány apró változtatás mennyit segíthet a jegyeiden és a tanuláshoz való hozzáállásodon! :)

Eredményes tanulás 5 lépésben…
1. MINDIG EGY HELYEN, LEHETŐLEG MINÉL INGERSZEGÉNYEBB HELYEN TANULJ
Nagyon fontos, hogy már a kezdetek kezdetén kialakíts egy helyet, ahol tanulni fogsz, lehetőleg csak tanulni. Az a legjobb, ha ülve sajátítod el a tananyagot, mivel ez a legideálisabb testtartás, ezért sokkal később fáradsz el benne, mintha fekve vagy, akár állva tanulnál.
2. ALKOSS RENDSZERT!
Sokkal könnyebben hozzá tudsz majd kezdeni a tanuláshoz, ha előtte kizárod a külvilág zajait, odakészíted az enni és innivalót, esetleg zenét lejátszó eszközt. Ha mindezzel megvagy, készítsd oda a táskádat, illetve a szükséges könyveket is, amikből tanulnod kell.
Készítettem már bejegyzéseket az agyműködést serkentő italokról, ételekről, és zenékről, amelyeket a következő linkeken tudsz elolvasni: LINK1, LINK2, LINK3
3. A SORREND ÉS A TAGOLÁS
Készíts egy kis papírra, vagy akár fejben egy tervezetet, hogy milyen sorrendben, és mit tervezel megtanulni. Ha elkészültél a listáddal, akkor tagold részekre, amelyek alapján haladni fogsz. Vigyázz, hogy olyan méretű részekre oszd, amelyekkel képes vagy megbirkózni a kijelölt idő alatt!
4. TARTS SZÜNETET!
Ne feledd, ha eddig még nem voltál képes hosszú időn át koncentráltan tanulni, akkor nincs értelme két órán keresztül nyúznod a tananyagot. Egy ember átlagosan 45 percig képes megfelelő figyelemmel elsajátítani a befogadandó anyagot, így minden 45 perc után tarts 5-10 perc pihenőt!
Ez alatt az 5-10 perc alatt foglalkozz teljesen mással, menj ki a szobából és csinálj valami hasznosat. Fontos tudnod, hogy a szünet alatt agyad feldolgozza azt az információt, amit az elmúlt 45 percben megjegyeztél, ezért TILOS ilyenkor TV-t nézni vagy számítógépezni, mert ezek bizonyítottan gátolják a hatékony információtárolást.
5. ISMÉTELJ
Az emberek nagy többsége hatékony módszerekkel tanul ugyan, de elfelejtik a legfontosabbat, az anyag átismétlését. Ismétlés nélkül tudásunk semmibe vész, ezért nagyon fontos, hogy bizonyos időközönként átismételjük a tanultakat.
Írtam már korábban az ismétlés fontosságáról, és írtam is hozzá egy példát, amely bemutatja, hogyan érdemes ismételni: LINK1
Remélem hasznosnak bizonyultak ezek a tippek és kipróbáljátok ti is!
|